Jak przygotować się do matury z chemii?

Matura z chemii jest wymagana w trakcie rekrutacji na niemalże wszystkie kierunki medyczne. Jeżeli więc wiążesz swoją przyszłość, z którąś z gałęzi medycyny, to z pewnością chcesz jak najlepiej napisać egzamin dojrzałości z chemii. Na szczęście, nie jest to zadanie tak trudne, jak wielu uważa. Wystarczy się tylko odpowiednio do niej przygotować.

Wyciągnij z szafy stare podręczniki

Wielu nauczycieli zaleca uczniom, aby nie sprzedawali swoich podręczników z poprzednich klas, tylko trzymali je aż do czasu egzaminu. Jest to bardzo dobra rada, ponieważ to właśnie w książkach tak jak Chemia 3 znajdziesz wszystkie niezbędne informacje do tego, aby zdać dobrze maturę z chemii. Ponadto jest ona tam przedstawiona w bardzo dobry sposób, ułatwiający szybkie zapamiętywanie najważniejszych danych. Korzystanie z repetytoriów również jest dobrym pomysłem, pamiętaj, jednak że zawarte tam informacje, to tylko powtórzenie. Tak, więc czasami może się okazać, że któreś z zagadnień nie jest tam dokładnie wytłumaczone, ponieważ autorzy książki uznali, że tę wiedzę posiadasz już z podręczników szkolnych. Najlepszym, więc sposobem na skuteczną naukę do matury z chemii jest korzystanie z podręczników oraz repetytoriów równocześnie. Dzięki temu masz pewność, że dokładnie przerobiłeś każde zagadnienie i nic nie jest już w stanie zaskoczyć Cię w trakcie egzaminu. 

Ucz się regularnie

Jeżeli udało Ci się znaleźć stare podręczniki lub kupić nowe, to z pewnością widzisz, jak wiele informacji musi się w nich znajdować, sądząc po ich grubości. Dlatego absolutnie nie odkładaj nauki na ostatnią chwilę. Staraj się uczyć systematycznie. Pamiętaj, jednak aby nie uczyć się codziennie, ponieważ organizm potrzebuje odpoczynku, nawet od nauki. Warto, abyś co najmniej jeden dzień w tygodniu przeznaczył na regenerację. Nie zapominaj, jednak aby ten dzień spędzić aktywnie na świeżym powietrzu. Może to być dobra okazja, aby spotkać się ze znajomymi, udać się na spacer z rodziną albo po prostu pojechać samemu na wycieczkę rowerową.